Ara
Filters

DTC (Motor Arıza Kodu) İptali Ekspertizi

Aracınızın motor beyninde arıza kodlarının ekranda görünmemesi ile ilgili yapılan müdahaleleri size raporlar.

Günümüzde maalesef birçok araçta karşılaştığımız arıza kodu kapatma işlemi kullanıcıları çok zor durumlarda bırakabiliyor.

Satın aldığınız araçta arıza kodu kapatma işlemi var ise yetkili servis veya aracınıza bakan ustanız gerçekten arızalı bir parçayı elektronik olarak kesinlikle tespit edemiyor.Diagnostik cihazında kod görünmesi gereken arıza kodu maalesef motor beyninden silinmiş oluyor.

Örnek vereceğimiz arıza kodu kapatma işlemleri :

Egzantrik Konum Sensörü - Araçta sente problemi var ve yakıt olması gerekenin çok üzerinde ayrıca çekiş düşüklüğü de var ama motor beyninden arıza kodu silindiği için bunun tespiti neredeyse imkansız hale geliyor.

BMW markasında karşılaştığımız VANOS sistemi arızalarının kapatılması sonucu da aslında arızalı olan VANOS sisteminiz sorunsuz gibi görünüyor ve ilerde size çok daha maliyetli sorunlar çıkartabiliyor.

MAF (Hava Akış Sensörü) arıza iptali de sık karşılaşılan iptallerden olup aracın motoruna giren hava miktarı doğru okunamadığından yüksek yakıt tüketimi , siyah duman atma ve çekiş düşüklüğü gibi önemli olumsuzluklara sebep olmaktadır.